Kurutma Dolabı

Kurutma Dolabı Nedir ?

Kurutma dolabı yada tekstil kurutma dolabı içerisinde sıcaklığı ayarlanabilen, yüksek dereceli ve homojen hava sirkülasyonu ile istenilen üründen hızlı bir şekilde sıvının uzaklaştırılmasını sağlayan, dışarıya yalıtımlı, dayanıklı ve emniyetli olan, kurutma ve ısıtma işlemi gerçekleştiren cihazdır. 

Kurutma Dolabı Ne İşe Yarar ?

Kurutma dolabı boyama işlemi yapılmış olan numunenin çeşitli deneylere tabi tutulmasına hızla hazırlamak için hızlı bir şekilde kurutma işleminin yapılmasına yaramaktadır.

Kurutma Dolabının Kullanım Alanı Ve Amaçları ?

Tekstil ve Laboratuvar kurutma dolabının genel olarak yoğunluklu kullanıldığı alanlardır. Üretim sonrası nemden ve sıvıdan uzaklaştırma işleminin uzun sürdüğü ürünlerin numunelerinin deneylerinin ve testlerinin bir an önce yapılabilmesi için izole ve en hızlı yolda kurutulması amaçlanmıştır. 

Kurutma Dolabı Çeşitleri ?

Kurutma dolabı 200-240 derece aralığında çalışma sıcaklık değerlerine sahip olabilmektedir. Standart olarak 200 litre hacime sahiptirler. Ancak ebatları değişkenlik gösterebilmektedir. 200 litre hacimli bir kurutma dolabı için yaklaşık saatte 750m3 hava sürkilasyonu gerçekleşmektedir. İsteğe bağlı olarak nem atma fanı eklenebilmektedir.

× Bize ulaşın